filmweb.pl
Filmy
Strona główna filmów
Premiery i zapowiedzi
Zwiastuny
Baza filmów
Baza osób kina
Baza postaci
Baza światów
Nagrody
Newsy
Recenzje
Magazyn
Filmweb poleca
Programy filmwebu
Seriale
Strona główna seriali
Premiery i zapowiedzi
Baza seriali
Baza programów
Newsy
Recenzje
Serial Killers
Gry
Strona główna gier
Premiery i zapowiedzi
Baza gier
Recenzje gier
Rankingi
Ranking nowości
Ranking top 500
Ranking oczekiwanych
Nowości serialowe
Seriale top 500
Filmy na VOD
Seriale na VOD
Oryginalne produkcje
Ludzie filmu
Najlepsze role
Gry wideo
Box office
Filmy dla mężczyzn z marką BIC
Canal+
Mój Filmweb
Oceny znajomych
Rekomendacje
Mój profil
Chcę zobaczyć
Moje oceny
Konkursy
Quizy
Ankiety
Ranking użytkowników
Forum
Repertuar Kin
VOD
Popularne
Nowości
Najlepsze
Wkrótce
Darmowe
Program TV
Program TV
Zobacz sekcję
Cannes
2000
http://www.festival-cannes.fr/
Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Cannes
Złota Palma
Najlepszy film
wygrane
Tańcząc w ciemnościach
(2000)
Lars von Trier
Tracąca wzrok Selma ciężko pracuje w fabryce, aby uzbierać pieniądze na operację syna, któremu również grozi ślepota.
Udział w konkursie głównym
nominacje
Bracie, gdzie jesteś?
(2000)
Joel Coen
Chleb i róże
(2000)
Ken Loach
Chunhyang
(2000)
Kwon-taek Im
Diabły za progiem
(2000)
Wen Jiang
Esther Kahn
(2000)
Arnaud Desplechin
Estorvo
(2000)
Ruy Guerra
Eureka
(2000)
Shinji Aoyama
Harry, twój prawdziwy przyjaciel
(2000)
Dominik Moll
I raz, i dwa
(2000)
Edward Yang
Kippur
(2000)
Amos Gitai
Kod nieznany
(2000)
Michael Haneke
Pieśni z drugiego piętra
(2000)
Roy Andersson
Siostra Betty
(2000)
Neil LaBute
Spragnieni miłości
(2000)
Kar-Wai Wong
Szybka obsługa
(2000)
Amos Kollek
Ścieżki uczuć
(2000)
Olivier Assayas
Ślepy tor
(2000)
James Gray
Ślub po rosyjsku
(2000)
Pavel Lungin
Tablice
(2000)
Samira Makhmalbaf
Tabu
(1999)
Nagisa Ôshima
Wiarołomni
(2000)
Liv Ullmann
Złota
(2000)
James Ivory
Najlepszy aktor
wygrane
[Tony Chiu-Wai Leung]
Tony Chiu-Wai Leung
jako Chow Mo-Wan w filmie
Spragnieni miłości
(2000)
Najlepsza aktorka
wygrane
[Björk]
Björk
jako Selma Jezkova w filmie
Tańcząc w ciemnościach
(2000)
Najlepszy scenariusz
wygrane
Siostra Betty
(2000)
John C. Richards
,
James Flamberg
Rozpaczając po śmierci zamordowanego męża, kelnerka traci zmysły i nabiera przekonania, że jest żoną swojego idola - gwiazdy seriali. Uważając go za prawdziwego lekarza, jedzie do L.A., by odszukać szpital, w którym on pracuje.
Najlepszy reżyser
wygrane
[Edward Yang]
Edward Yang
I raz, i dwa
(2000)
Najlepszy film krótkometrażowy
wygrane
Anino
(2000)
Raymond Red
Udział w konkursie na najlepszy film krótkometrażowy
nominacje
Better or Worse?
(2000)
Jocelyn Cammack
Bone
(2000)
Darren Walsh
Bzz
(2000)
Benoît Féroumont
Des morceaux de ma femme
(2000)
Frédéric Pelle
Døren som ikke smakk
(2000)
Jens Lien
Infekcja
(2000)
James Cunningham
Sochinushki
(2000)
Sergei Ovcharov
Stop
(2000)
Anthony Mullins
Três Minutos
(1999)
Ana Luiza Azevedo
Usan
(2000)
Chul-Won Yoo
Grand Prix Festiwalu
Najlepszy film
wygrane
Diabły za progiem
(2000)
Wen Jiang
Nagroda Jury
Najlepszy film
wygrane
Pieśni z drugiego piętra
(2000)
Roy Andersson
Tablice
(2000)
Samira Makhmalbaf
Grand Prix Międzynarodowego Tygodnia Krytyki
Nagroda główna
wygrane
Amores perros
(2000)
Alejandro González Iñárritu
Przejmująca wielowątkowa opowieść o mieszkańcach Mexico City, którzy próbują zmienić swoje życie.
Grand Prix Canal+
Najlepszy film krótkometrażowy
wygrane
To Be Continued...
(2000)
Linus Tunström
Nagroda Kodaka
Najlepszy film krótkometrażowy
wygrane
Salam
(1999)
Souad El-Bouhati
Wyróżnienie specjalne dla filmu krótkometrażowego
wygrane
C'est pas si compliqué
(2000)
Xavier De Choudens
Grand Golden Rail
Najlepszy film
wygrane
Amores perros
(2000)
Alejandro González Iñárritu
Przejmująca wielowątkowa opowieść o mieszkańcach Mexico City, którzy próbują zmienić swoje życie.
Międzynarodowe Stowarzyszenie Kin Artystycznych (CICAE)
Najlepszy film
wygrane
Jaime
(1999)
António-Pedro Vasconcelos
Nagroda Cannes Junior
Najlepszy film
wygrane
Jaime
(1999)
António-Pedro Vasconcelos
Nagroda Cinéfondation
Pierwsza nagroda dla etiudy studenckiej
wygrane
Five Feet High and Rising
(2000)
Peter Sollett
Druga nagroda dla etiudy studenckiej
wygrane
Kinu'ach
(2000)
Amit Sakomski
Trzecia nagroda dla etiudy studenckiej
wygrane
Indien
(1999)
Pernille Fischer Christensen
Nocny kurs
(2000)
Chuyên Bui Thac
Nagroda Gras Savoye
Najlepszy film krótkometrażowy
wygrane
Le Mur
(2003)
Faouzi Bensaïdi
Nagroda Jury Ekumenicznego
Nagroda główna
wygrane
Eureka
(2000)
Shinji Aoyama
Troje bohaterów, którzy przeżyli zamach terrorystyczny, udaje się w podróż. W międzyczasie sprawca ataku grasuje na wolności.
Wyróżnienie specjalne
wygrane
Kod nieznany
(2000)
Michael Haneke
Szybka obsługa
(2000)
Amos Kollek
Nagroda Kulturalna Francji
Francuski kinoman roku
wygrane
Nie boję się życia
(1999)
Noémie Lvovsky
Nagroda Międzynarodowej Federacji Krytyki Filmowej (FIPRESCI)
Najlepszy film
wygrane
Eureka
(2000)
Shinji Aoyama
Troje bohaterów, którzy przeżyli zamach terrorystyczny, udaje się w podróż. W międzyczasie sprawca ataku grasuje na wolności.
Sekcja równoległa
wygrane
Czas pijanych koni
(2000)
Bahman Ghobadi
Osierocony Ayoub porzuca szkołę i zajmuje się przemytem. Chce zarobić na operację dla brata.
Nagroda Młodych
Najlepszy film francuski
wygrane
Dziewczęta z Saint-Cyr
(2000)
Patricia Mazuy
Najlepszy film zagraniczny
wygrane
Zbuntowana
(2000)
Karyn Kusama
Dianie grozi usunięcie ze szkoły z powodu nieustannych bójek. Dziewczyna postanawia swoją agresję wyładować na ringu.
Nagroda Młodych Krytyków
Najlepszy film
wygrane
Amores perros
(2000)
Alejandro González Iñárritu
Przejmująca wielowątkowa opowieść o mieszkańcach Mexico City, którzy próbują zmienić swoje życie.
Najlepszy film krótkometrażowy
wygrane
Faux contact
(2000)
Eric Jameux
Nagroda im. Francios Chalais
Najlepszy film dokumentalny lub fabularny przedstawiający życie
wygrane
Kippur
(2000)
Amos Gitai
Przegląd Un Certain Regard
Najlepszy film
wygrane
Na pierwszy rzut oka
(2000)
Rodrigo García
Nagroda specjalna Jury
wygrane
Ja, ty, oni
(2000)
Andrucha Waddington
Small Golden Rail
Najlepszy film krótkometrażowy
wygrane
Faux contact
(2000)
Eric Jameux
Specjalna Nagroda Młodych
Najlepszy film
wygrane
Krámpack
(2000)
Cesc Gay
Technical Grand Prize
Wyróżnienie w kategoriach technicznych
wygrane
Spragnieni miłości
(2000)
William Chang
,
Ping Bin Lee
,
Christopher Doyle
Hongkong 1962. Su i Chow wynajmują mieszkania w tej samej kamienicy. Oboje osamotnieni z powodu nieobecności małżonków zaczynają darzyć się uczuciem.
Złota Kamera
Nagroda dla najlepszego debiutanta
wygrane
Czas pijanych koni
(2000)
Bahman Ghobadi
Djomeh
(2000)
Hassan Yektapanah
Wyróżnieni w roku 2000
Amores perros
(
3/3
)
Spragnieni miłości
(
2/3
)
Eureka
(
2/3
)
Tańcząc w ciemnościach
(
2/2
)
Czas pijanych koni
(
2/2
)
Jaime
(
2/2
)
Faux contact
(
2/2
)
Siostra Betty
(
1/2
)
Kod nieznany
(
1/2
)
I raz, i dwa
(
1/2
)
Pobierz aplikację Filmwebu!
Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.